Kočevarska dediščina: Muzej Kočevarjev staroselcev
Društvo Kočevarjev staroselcev - Gottscheer Altsiedler Verein - je bilo ustanovljeno leta 1992. Društvo združuje večinoma Kočevarje in njihove potomce iz Mošnic in okolice, ki se leta 1941 niso izselili. Z izrazom Kočevarji označujemo prebivalce kočevskega jezikovnega otoka, torej kočevske Nemce, ki so ohranili in še danes govorijo srednjeveški nemški jezik. To je eden najstarejših nemških jezikovnih otokov. Čeprav dandanes kočevarščino govori le še peščica na tem območju, se ta ohranja že več kot 600 let.
Kulturni center Društva Kočevarjev staroselcev z muzejem se predstavlja s prikazom zgodovinskih dejstev o nekdanjih prebivalcih na Kočevskem, ki so tu živeli več kot 600 let. Govorimo o nemškem jezikovnem otoku na 800 km2 površine, o poselitvi nemških germanskih kmetov v 14. stoletju, njihovem življenju in delu ter odhodu med ll. svetovno vojno. V kulturnem centru poteka tudi pouk nemškega jezika in občasno kočevarščine, predvsem pa razne dejavnosti mladinske skupine. Izročilo kočevarske pesmi neguje mladinski pevski zbor. Muzej stoji levo ob cesti Podturn-Črnomelj in je za obiskovalce odprt le ob predhodni najavi. Ogledi so vodeni, ob prihodu so obiskovalci (na željo skupine) deležni tudi dobrodošlice, ki je lahko medeno žganje ali pa tipična kočevarska potica (pobolica).
Kočevarsko kulturo in spomin na kočevske Nemce praznujemo s tradicionalno prireditvijo Kočevarski dnevi, ki jo izmenično gostijo občine na območju njihove poselitve.